Про творчість

Про творчість та секрети геніальності Івана Марчука

Кожній людині властиво тяжіння до прекрасного. І всесвіт час від часу породжує людей, яким вдається побачити, відчути і втілити у своїх роботах красу цього світу та створити прекрасні витвори мистецтва, архітектури чи інші унікальні твори, від яких  століттями, а іноді навіть тисячоліттями, у людства продовжує  захоплювати дух.

Творчість

Творчість притаманна нам у будь-якій сфері діяльності. Без творчості не можливо створити ні літературний твір, ні винайти ліки від раку, ані створити такий технічний пристрій, який зможе змінити на краще спосіб життя людей та зробити життя більш наповненим, ефективним та яскравим. Без творчої праці не можливо створити архітектурний проект або витвір мистецтва, на який нащадки ще багато століть будуть з гордістю дивитися і радіти, що мали змогу доторкнутися до цього витвору людської  геніальності.

Природа нас часто захоплює своїми унікальними природними шедеврами, які вражають своєю красою та унікальністю, але ми розуміємо, що виникають вони у результаті різноманітних природних процесів, які можуть протікати тисячоліттями.

Творчість же властива лише людині. Упродовж свого існування людство створило чимало пам’яток мистецтва, які завдяки своїй красі, унікальності і технічній складності випередили час і нині ми захоплюємося ними та називаємо чудесами світу. Ми можемо згадати піраміду Хеопса у Гізі, Тадж-Махал у Індії, Ейфелеву вежу у Парижі (яку побудували ще у 1889 році!!!) або інші шедеври людської творчості.

Рукотворні творіння ніколи не виникають випадково. Творчість завжди є процесом усвідомленим і цілеспрямованим, хоча іноді може бути й доволі непередбачуваним.

З одним з геніїв сьогодення – Іваном Марчуком, нам пощастило  зустрітися на виставці його робіт у мирному Києві у жовтні 2019 року.

Коротка біографія Івана Марчука:

Іван Марчук є народним художником України. У 2007 році  був включений до рейтингу «100 найвизначніших геніїв сучасності», який укладений  британською газетою The Daily Telegraph. Входить до «Золотої гільдії» Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі. На сьогодні автором створено близько 5000 картин, якими захоплюються у багатьох країнах на різних континентах світу.

Іван Марчук (фото автора, жовтень 2019 р., м. Київ)

Іван Марчук та його  секрети геніальності

Виставка робіт Івана Марчука проходила наприкінці жовтня 2019 року у Києві і носила назву «Секрети геніальності. 100 невідомих творів».    Потрапив на виставку певною мірою випадково, не плануючи заздалегідь, нам пощастило не тільки побачити генія сучасності, а навіть взяти коротке інтерв’ю. Після неймовірної атмосфери виставки і спілкування з надзвичайно душевним  паном Іваном, ще декілька днів не залишало відчуття наповненості неймовірною красою і яскравістю  життя.

-«Так в чому ж полягає секрет геніальності?» — спитали  ми у Івана Марчука.

Його відповідь була несподіваною:

«Я не знаю,- відповів він — це не я визначаю.»

— «А як у вас виникає творчій задум? Як приходить образ, якій вам хочеться  втілити? Як створюються шедевр?»

Іван Марчук засміявся і сказав:

«В мене немає муз, немає нічого… Я просто встаю вранці о 6 годині, йду до майстерні, стаю до мольберта і працюю.»

-«А далі? Або виходить або не виходить?»

«Те, що не виходить, я його довожу до того, щоб вийшло. Тут вже починається війна: хто кого переможе…

Буває звичайно різне. Одна картина мене мучила, я 4 рази її переробляв.  Ой, як же я намучився!  Ну, оце як муки і радості у Мікеланджело: муки коли ти працюєш, радощі коли в тебе вийшло і ти тішишся цим. У мене так буває …»

— «А як з підробками ваших робіт? Чи ви відразу зрозумієте, що то не ваша робота?»

«Підробок моїх робіт я зустрічав багато. Звичайно я відразу бачу, що то не моя робота. Поясню на прикладі. Я бачив одну картину і я помітив мазочок того кольору, який я не вживаю. Просто я колір не вживаю такий! Хоча картина абстрактна і підписана моїм підписом. Іноді буває, що намагаються зробити дуже багато деталей. Вони беруть, знаючи, що я роблю деталі, і вони теж. Деталі легко робити. Але ж я провіряю! Я знаю свої ритми  і дуже добре знаю їх колористику. Лишній колір я замічу відразу, навіть якщо він маленький, як та точка…»

Ось така вийшла розмова з видатним митцем сьогодення Іваном Марчуком, яка надихнула розпочати пошуки секретів геніальності.

Але про це вже в наступних статтях)).

Один комментарий

  • Ольга Холодова

    Дуже цікаво! Я вважаю, що талант — це коктейль з таким інгредієнтеим складом: крапля здібностей і моря праці!

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *